All for Joomla All for Webmasters

ALTINELLER ANAOKULU

Altıneller Anaokulunda, Eğitim yolculuğunun birinci ve “en önemli adımı” olan Okul Öncesi Eğitimi, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, Çocuk Gelişimi alan bilgisine ve pedagojik formasyona sahip, deneyimli öğretmen kadrosu tarafından programda yer alan, hedefler – kazanımlar ve gereksinimler doğrultusunda, öğrenme durumları – öğrenme ortamları hazırlanır.

 

Çocukların nitelikli eğitim öğretim geçirerek uygar dünyanın aktif bireyleri olmalarına hedefleyen okulumuzun ilk basamağı olan anaokulu eğitiminin amacı;

 

 Çocuklarımızın çok yönlü (psiko-motor, sosyo-duygusal, bilişsel, dil, öz-bakım ) gelişimlerini desteklemek,
 Benlik kavramının gelişmesine, kendini ifade etmesine, bağımsızlığının ve özdenetimini sağlamasına sorumluluk almasına, sorumluluklarını yerine getirmesine olanak tanımak,
 Bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler sunarak ilgi alanlarını bulmalarına yardımcı olmak,
 Evden okula olumlu geçişi sağlamak,
 Oyun yolu ile insanlar arası iletişim becerisi kazandırmak,
 Karşılaştığı problemlerle baş edebilme ve çözüme yönelik yöntemler üretebilmek,
 İlkokul için gerekli yeterlilikleri kazandırmak,
 Çevrecilik bilinci ile yetişmiş vatanına milletine , gelenek göreneklerine bağlı çağın gerektirdikleriyle yaşayan bireyler yetiştirmek,
 Okulöncesi eğitimi konusunda aileyi bilinçlendirmek.


 


Can Yudum COŞKUN

 

ÖZEL ALTINELLER İLKOKULU VE ANAOKULU olarak bağımsız kampüsümüzle bu yıl eğitim öğretim hayatımıza başladık. 4-10 yaş aralığındaki öğrencilere hitap eden şehir merkezindeki okulumuz; spor, sanat ve bilimin doğa ve insan sevgisiyle harmanlanıp öğrencilere aktarılması için çalışmaktadır.

 

Maki Akademi programı ile bilim ve doğa sevgisi, Future Kids programı ile uygulamalı matematik eğitimi, Crossaction Kids, yüzme, dans ve jimnastik eğitimi ile doğru fiziksel gelişim, müzik ve sanat çalışmaları ile kendini tanıma, drama ile kendini ifade edebilme, satranç ile planlı ve çözüm odaklı düşünebilme ve yoğun yabancı dil programımız öğretim yollarımızı ifade etmektedir.

 

Hedefimiz küçük yaşlardan itibaren bizimle olan öğrencilerimizin donanımlı okul ortamında kendilerini keşfetmelerini sağlamak, yol gösterici ve geliştirici olmaktır. İlimize kazandırdığımız donanımlı kampüsümüzle birçok çocuğun hayatına dokunmaya devam ediyoruz. Mutlu ve sağlıklı bireyler, sağlıklı ve bilinçli bir toplum oluşturur.

5 Yaş Yayın Listesi İçin Tıklayınız

6 Yaş Yayın Listesi İçin Tıklayınız

İsabelle MİLLİON’ın Okulumuzdaki Söyleşi ve İmza Günü.

Fransız Yazar ve Felsefe Doktoru İsabelle MİLLİON’ın Okulumuzdaki Söyleşi ve İmza Günü. Kendisine Teşekkür Ediyoruz.

Devamını Oku

Meryem Ana Çiftliği Gezimiz

Öğrencilerimizin hayvanları tanıması, sevmesi ve doğa ile iç içe olması için Öğrencilerimiz ile birlikte Altıneller Ailesi Meryem Ana Çiftliğine gezi düzenlemiştir.  

Devamını Oku

ABD ADANA KONSOLOSU OKULUMUZU ZİYARET ETTİ.

ABD ADANA KONSOLOSU OKULUMUZU ZİYARET ETTİ. ABD Adana Konsolosu Sayın Linda Stuart SPECHT, Türk-Amerikan Kültür Buluşması kapsamında okulumuzu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında okulumuzu gezen ve okulumuzun her eğitim birimi ile ilgili olarak hayran kaldığını dile getiren Sy SPECHT, gördüğü ilgi ve profesyonelce hazırlanmış program için de ayrıca teşekkürlerini dile getirdi. Kültür buluşması kapsamında Amerikalı öğrencilerle ...

Devamını Oku

Güreşte Altın Madalya Aldık!

Adana Okul sporları Güreş turnuvasında Grekoromen dalında Gençler A kategorisinde 96 kiloda öğrencilerimizden Osman Boz 1. Olup altın madalya aldı.Adanayı temsilen Niğde’de yapılacak olan bölge turnuvasında öğrencimiz temsil edecektir.yine öğrencilerimizden Samet Türedi’de 66 kiloda 3. Olup bronz madalya aldı.

Devamını Oku

Erciyes / Kapadokya Gezimiz

Devamını Oku

İngiltere / Londra Gezimiz

Öğrencilerimizle İngiltereye Keyifli Bir Gezi Düzenledik.

Devamını Oku

Öğrencilerimizle İtalya ve İsviçre Gezimiz

Öğrencilerimizle İtalya ve İsviçre’ye Keyifli Bir Gezi Düzenledik.  

Devamını Oku

Altıneller Okulları İzmir Gezisi

Altıneller Okulları İzmir Gezisinden Kareler

Devamını Oku


Hızlı İletişim Formu

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Süleyman Demirel Bulvarı TRT Kavşağı
Çukurova / ADANA

444 30 35