Hakkımızda | Altıneller Okulları
All for Joomla All for Webmasters

Hakkımızda

Altıneller Eğitim Kurumları, 1989′da Adana‘da sürücü kursu olarak 160 m2′lik 4 katlı iş hanının son iki katında hizmete başlamıştır. Bugün kurslar ve  Adana’nın en büyük kampüslerinde faaliyet gösterip eğitim vermektedir.

 

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Sarıçam’da Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Huzurevlerinde Özel Çukurova Anadolu Sağlık Meslek Liselerimiz toplam 60 dersliği ile hayata geçmiştir. Her iki sağlık okulumuzda da Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği bölümlerinde eğitim yapılmış, okullarımızda bilgisayar destekli sınıflarımız, kütüphanemiz, laboratuar ve meslek atölyelerimizde ve de modern dersliklerimizde ferah bir eğitim öğretim ortamı sağlanmıştır.

Öğrencilerimize mesleki bilinç, takım oluşturma, motivasyon, birebir rehberlik, zaman yönetimi, etkin dinleme ve öğrenme becerileri kazanma gibi birçok olanak sunarak profesyonel bir eğitim öğretim sezonu yaşanmış ve yaşatılmıştır.

 

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında bu iki özel okulumuza ek olarak Özel Anadolu Lisemiz açılmış ve ilgili yılda eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Adana’nın en görkemli ve eğitim materyalleri adına en teknolojik,  yapısına sahip 63 derslikli 100. Yıl kampüsünü kurmuş ve Altıneller Fen Lisesi,  Altıneller Anadolu lisesi eğitim öğretim hayatına bu kampüste devam etmiş ve de Altıneller Ortaokulu. faaliyetine başlamıştır.

 

Yine 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Sarıçam da 23 Derslikli Altıneller Temel Lisesi eğitim faaliyetine başlamış ve üniversiteye hazırlık eğitimi ihtiyacını karşılamada bölgenin lideriolmuştur.

 

Altıneller ismini Adana’da her bireyin güvendiği, beğendiği noktalara getirebilmek adına arsa yatırımları tamamlanmış, Adana’nın 4 farklı bölgesinde Anaokulundan Üniversiteye kadar projeler hayata geçirilecektir. 2017 yılında Birebir Avrupa standartlarına uygun Altıneller Anaokulu ve İlkokulu Süleyman Demirel TRT Kavşağında Hizmete Girmiştir. Yine 2017 yılında Turgut Özal Bulvarında Türkiyenin İlk TEOG Ortaokulu eğitim hayatına başlamıştır.

 

Tüm şubelerimizdeki Öğretmenlerimiz rehber olarak Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nun İlke ve İnkılaplarını rehber edinmiş eğitimcilerden kuruludur. Öğrencilerimizi Ulu Önderimiz Atatürk’ün “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için, hedefe ulaşmak için en gerçek yol gösterici ilimdirfendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir” sözü ışığında yetiştirmek en büyük çabamızdır.

 

Biliyoruz ki; ülkemizin geleceğinden sorumluyuz. Eğitime  yapılan her yatırımı kutsal sayar, eğitim için her türlü desteği veririz. Enerjimizi, bilgimizi, duygudaşlığımızı maksimum ölçüde kullanır ve en iyi yapabildiğimiz işi yaparız.

Misyonumuz

Varlık nedenimiz kursiyerlerimiz ve öğrencilerimizdir, kalite işimiz, kursiyerlerin, öğrencilerin ve toplumun beklentilerinin karşılığını vermek hedefimizdir. Eğitimde sürekli yenileşmeyi ve gelişmeyi sağlayarak; insanın merkezde olduğu bir eğitim anlayışımızla hizmet veririz. Çünkü biliriz ki insanı ilk sıraya koymak bizi birinci yapar.

Vizyonumuz

Eğitimin her alanında tüm Türkiye’ye yayılma, tüm Türkiye tarafından bilinme, güvenilme, gönül rahatlığıyla tercih edilme, toplumun tüm kesimlerinin gözünde “Altıneller en iyisidir” ;
“Altıneller yapıyorsa en iyisini yapıyordur” algılanmasını sağlama ülkümüz vardır.